• sv
  • fi
  • en
Hyvinvointi Hangossa

Hyvinvointi & sauna

Hangon saunat

Sauna

Viking Motel, puh. 040 758 4783, www.vikingmotel.fi (20 hengen sauna)
Hotelli Villa Maija, puh. 050 505 2013, www.villamaija.fi (5 hengen sauna)
HUS, puh 0400 568 729, www.husrf.fi (8-10 hlön rantasauna)
Itämeren Portti, puh. 0400 544 164, www.itamerenportti.fi (5 hengen rantasauna)
Keilailuhalli, puh 044 776 0002, www.hangonkeilailu.fi (15 hengen sauna)
Camping Silversand, puh 019 248 7540, www.cornia.fi (4-10 hengen sauna vastaanottorakennuksessa, 6-8 hengen rantasauna, 5 hengen tynnyrisauna)
Pub Maret, puh 040 507 2490 (10 hengen sauna)
Roxx Café&Pub, puh. 019 248 4393, www.roxx.fi (3 saunaa, 6 hlöä/sauna)
Vieraskoti Evangelica, puh. 010 327 1620, www.evangelica.net (15 hengen sauna)

Hyvinvointi Hangossa

Hieronta & kauneushoito

Hieronta
Anja’s taktilmassage-hieronta, puh. 050 912 7555
Beach Spa Hanko, puh. 0451648339,
www.facebook.com/beachspahanko
Egyptian massage Adam Elnahas, puh. 040 366 1661, www.egyptianmassage.fi
Gaia´s Garden, puh. 050 449 9511, www.gaiasgarden.fi
Hoitohuone Vanilla, puh. 044 569 3590, www.hoitohuonevanilla.fi
• Jalkahoito & Hieronta Ruusutanssi, puh. 040 518 3993, www.ruusutanssi.fi
Raunin hieronta (Lappohja), puh. 040 751 3981
Sannan hierontastudio, puh. 041 474 0049
Sattva Wellness & Ayurveda , puh. 0400 477 076, www.fb.com/hankorelaxwww.fb.com/sattvawellness
Terveyshuoltamo IHANA ja RENTO, puh. 040 419 3427, www.ihanajarento.fi
Viivin hieronta, puh. 0400 447 610, www.viivinhieronta.fi
Yvonne Sandberg-Bartels, puh. 040 730 8457

Kauneushoito
Beauty Salon Powder Room, puh. 040 162 8711, facebook.com/BeautySalonPowderRoom
Hoitohuone Vanilla, puh. 044 569 3590, www.hoitohuonevanilla.fi
• Jalkahoito & Hieronta Ruusutanssi, puh. 040 518 3993, www.ruusutanssi.fi
Kauneushoitola Eija Räisa, puh. 0400 794 658, eijaraisa@hotmail.com
Sattva Wellness & Ayurveda , puh. 0400 477 076, www.fb.com/hankorelaxwww.fb.com/sattvawellness
Studio Bellezza, puh. 019 248 3460, 040 767 2135, www.bellezza.fi

Hangon Yrittäjät ry:n palveluopas 2016

Wellness

Wellness

• Beach Spa Hanko, puh. 045 164 8339, www.fb.com/beachspahanko
CoachCompanion/Koulutus, puh. 045 847 0443, www.coachcompanion.fi
Hangon Aurinkoinen, puh. 045 131 6805
HankoCoaching & Communication, puh. 040 194 7434
Hoitohuone Vanilla, puh. 044 569 3590, www.hoitohuonevanilla.fi
Meriwellness Oy, puh. 044 7667556, www.merijooga.fi
Mommy & Me, www.mommyandme.fi
Positive Life Solutions / Hyvinvointi , puh. 045 847 0443, www.positivelife.fi
Retriittikeskus Snoan (ruotsinkielistä toimintaa), Lärkkulla, puh. 019 275 7200 / 019 224 5032, www.larkkulla.net
Rosen-metodi, puh. 040 761 8797, www.rosenpiipa.com
Sanadora (luontaishoitoja), puh. 040 565 4887
Sattva Wellness & Ayurveda , puh. 0400 477 076, www.fb.com/hankorelaxwww.fb.com/sattvawellness
Sielunmaisemat, puh. 0400 460 214, sielunmaisemat.blogspot.fi
Soulment, puh. 045 1255 979, katja.nykanen@soulment.fi, www.soulment.fi

© Hanko Tourist Office | +358 (0)19 2203 411 | tourist.office@hanko.fi | www.hanko.fi/tourism | Raatihuoneentori 5, 10900 Hanko | Y-tunnus: 0809604-3