• sv
  • fi
  • en
Hyvinvointi Hangossa

Välmående & bastu

Hangon saunat

Bastu

Viking Motel, tfn 040 758 4783, www.vikingmotel.fi (20 personers bastu)
Hotell Villa Maija, tfn 050 505 2013, www.villamaija.fi (5 personers bastu)
HUS, tfn 0400 568 729, www.husrf.fi (8-10 hlön rantasauna
Östersjö Port, tfn 0400 544 164, www.itamerenportti.fi (5 personers strandbastu)
Bowlinghallen, tfn 044 776 0002, www.hangonkeilailu.fi (15 personers bastu)
Camping Silversand, tfn 019 248 7540, www.cornia.fi (4-10 personers bastu i f.d. motellbyggnaden, 6-8 personers strandbastu, 5 personers tunnbastu)
Pub Maret, tfn 040 507 2490 (10 personers bastu)
Roxx Café&Pub, tfn 019 248 4393, www.roxx.fi (3 bastun, 6 personer/bastu)
• Regatta Spa, puh. +358 10 5018430, https://regattaspa.fi/
Gästhem Evangelica, tfn 010 327 1620, www.evangelica.net (15 personers bastu)

Hyvinvointi Hangossa

Massage & skönhetsvård

Massage
Anja’s taktilmassage, tfn 050 912 7555
• Beach Spa Hanko, tfn 045 164 8339,
www.facebook.com/beachspahanko
Egyptian massage Adam Elnahas, tfn 040 366 1661, www.egyptianmassage.fi
Fotvård & Massage Ruusutanssi, tfn 040 518 3993, www.ruusutanssi.fi
Gaia´s Garden, tfn 050 449 9511, www.gaiasgarden.fi
Raunis massage (Lappvik), tfn 040 751 3981
• Regatta Spa, puh. +358 10 5018430, https://regattaspa.fi/
Sannas massagestudio, tfn 041 474 0049
Sattva Wellness & Ayurveda, tfn 0400 477 076, www.fb.com/hankorelaxwww.fb.com/sattvawellness
Terveyshuoltamo IHANA ja RENTO, tfn 040 419 3427, www.ihanajarento.fi
Viivis massage, tfn 0400 447 610, www.viivinhieronta.fi
Yvonne Sandberg-Bartels, tfn 040 730 8457

Skönhetsvård
Beauty Salon Powder Room, tfn 040 162 8711, facebook.com/BeautySalonPowderRoom
Fotvård & Massage Ruusutanssi, tfn 040 518 3993, www.ruusutanssi.fi
• Regatta Spa, puh. +358 10 5018430, https://regattaspa.fi/
Skönhetssalong Eija Räisa, tfn 0400 794 658, eijaraisa@hotmail.com
Sattva Wellness & Ayurveda, tfn 0400 477 076, www.fb.com/hankorelaxwww.fb.com/sattvawellness
Studio Bellezza, tfn 019 248 3460, 040 767 2135, www.bellezza.fi

Hangö företagare r.f:s serviceguide 2017

Wellness

Wellness

Beach Spa Hanko, tfn 045 164 8339,
www.facebook.com/beachspahanko
CoachCompanion/Coaching, tfn 045 847 0443,www.coachcompanion.fi
Hangon Aurinkoinen, tfn 045 131 6805
HankoCoaching & Communication, tfn 040 194 7434
Meriwellness Oy tfn 044 7667556,  www.merijooga.fi
Mommy & Me, www.mommyandme.fi
Positive Life Solutions / Välmående, tfn 045 847 0443, www.positivelife.fi
Retreatcenter Snoan, Lärkkulla, tfn 019 275 7200 / 019 224 5032, www.larkkulla.net
• Regatta Spa, puh. +358 10 5018430, https://regattaspa.fi/
Rosenmetoden, tfn 040 761 8797, www.rosenpiipa.com
Sanadora (naturbehandlingar), tfn 040 565 4887
Sattva Wellness & Ayurveda, tfn 0400 477 076,  www.fb.com/hankorelaxwww.fb.com/sattvawellness
Sielunmaisemat, tfn 0400 460 214, sielunmaisemat.blogspot.fi
Soulment, tfn 045 1255 979, katja.nykanen@soulment.fi, www.soulment.fi

© Hanko Tourist Office | +358 (0)19 2203 411 | tourist.office@hanko.fi | www.hanko.fi/tourism | Raatihuoneentori 5, 10900 Hanko | Y-tunnus: 0809604-3